Nové památky na Seznamu světového dědictví

Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří

Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří a Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byly zapsány na Seznam světového dědictví.

Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém 43. zasedání, konajícím se letos v ázerbájdžánském Baku. Výbor letos do Seznamu světového dědictví přidal celkem 29 položek, z toho 24 povahy kulturní, 4 povahy přírodní a 1 smíšenou. Přehled nově zapsaných je k dispozici na webových stránkách http://whc.unesco.org/en/newproperties/

The UNESCO World Heritage and Sustainable Development

The UNESCO World Heritage and Sustainable Development

In conjunction with this year's meeting of the UNESCO World Heritage Committee, and in partnership with our network of civil society organizations, World Heritage Watch is organizing an International NGO Conference

8-9 July 2016 at the Crowne Plaza Hotel in Istanbul, Turkey

The Conference follows an International NGO Forum held in St. Petersburg in 2012, and an International Conference on World Heritage and the Role of Civil Society in Bonn 2015. In September 2015, the UN General Assembly has adopted 17 Sustainable Development Goals to be achieved by 2030 by all countries in the world (Agenda 2030). Sub-goal 11.4 reads: "Strengthen the efforts for the protection and safeguarding of the world's natural and cultural heritage".

CALL FOR PAPERS

The UNESCO World Heritage and Sustainable Development

 

World Heritage in Europe Today

World Heritage in Europe Today

Právě vyšla publikace World Heritage in Europe Today, která přináší zkušenosti, výzvy a úspěšné příběhy tisíců lidí, kteří se přímo zabývají světovým dědictvím v Evropě – v oblasti, která zaujímá téměř polovinu položek na Seznamu světového dědictví.

Kniha představuje, jaké nároky dotýkající se ochrany a řízení lokalit světového dědictví jsou dnes vyžadovány k zajištění toho, aby společné dědictví lidstva bylo předáno budoucím generacím. Brožovaná vazba je k dispozici v angličtině a francouzštině na on-line knihkupectví UNESCO, stejně jako je ve formátu pdf volně ke stažení na tomto odkazu http://whc.unesco.org/en/eur-na/ nebo přímo níže:

World Heritage in Europe Today

 

Subcategories