Pocta české památkové péči

Slavnostní večer ve Španělském sále

Laureátem ceny Jože Plečnika 2019 se stal prof. Václav Girsa

Během slavnostního večera k Poctě české památkové péče, který se konal 3. října ve Španělském sále Pražského hradu, převzal Cenu Jože Plečnika 2019 také prof. Václav Girsa z Ústavu památkové péče FA ČVUT. Tato cena se uděluje jako ocenění celoživotního díla v oblasti památkové péče.

Večer byl zároveň poctou lidem a organizacím, kteří svůj profesní život spojili s náročným úkolem ochrany našich památek.

https://www.fa.cvut.cz/cs/aktualne/11397-laureatem-ceny-joze-plecnika-2019-se-stal-prof-vaclav-girsa?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter

Ministr Zaorálek: I díky památkám je naše země známá v zahraničí

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se ve Španělském sále Pražského hradu zúčastnil slavnostního večera k Poctě české památkové péči. Večer na toto téma, kterému byl věnován celý letošní ročník, byl zároveň poctou lidem a organizacím, kteří svůj profesní a leckdy celý život a činnost spojili s náročným úkolem ochrany našich památek.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Zaoralek-I-diky-pamatkam-je-nase-zeme-znama-v-zahranici-599135