Josef Štulc osmdesátiletý

docent PhDr. Josef Štulc

Doyen české památkové péče, docent PhDr. Josef Štulc, oslavil 4. března 2024 své osmdesáté narozeniny. Narodil se v Praze, svá vysokoškolská studia zahájil na Stavební fakultě ČVUT (obor architektura), avšak po krátké době přešel na studium dějin umění na pražské Univerzitě Karlově, kde absolvoval v roce 1968. Po nástupu na pracoviště státní památkové péče v roce 1967 se angažoval v tehdy připravovaném novém výnosu chebské městské památkové rezervace. 

Číst dále > Josef Štulc osmdesátiletý

Paní architektka Olga Anna Bašeová jubilující

Životní jubileum paní Ing. arch. Olgy Bašeové

V prvním měsíci nového roku 2024 oslaví paní architektka své velké a krásné životní jubileum. U dam se data neprozrazují, ale toto nadcházející je opravdu již úctyhodné a neuvěřitelné, neb paní Olga Anna se nemění a stále zůstává nejen šarmantní, ale především velmi činnou dámou, kterou uznává jak odborný svět, tak široké spektrum lidé v jejím okolí. Její rodina je široká, a tak je velmi vytížena a bývá obtížné najít termín společného setkání.

Číst dále > Paní architektka Olga Anna Bašeová...

Za Alešem Krejčů

Aleš Krejčů

Dne 8. srpna nečekaně zemřel ve věku 78 let Ing. arch. Aleš Krejčů, nejdéle aktivně sloužící památkář v Česku, emeritní mnohaletý ředitel Památkového ústavu v Českých Budějovicích. Patřil k osobnostem, které výrazně formovaly českou památkovou péči posledních desetiletí, jak z hlediska filozofie jejího přístupu ke kulturnímu dědictví, tak z hlediska optimalizace jejích organizačních struktur, ekonomiky a systému práce.

Číst dále > Za Alešem Krejčů

Blahopřání k životnímu jubileu pana Doc. PhDr. Josefa Štulce

Životní jubileum Doc. PhDr. Josefa Štulce (na snímku vpravo)

Doc. PhDr. Josef Štulc se dožívá 75 let

4. března 2019 se dožívá 75 let významný český památkář, vědec a pedagog, první polistopadový ředitel Státního ústavu památkové péče, dlouholetý prezident, nyní čestný prezident a viceprezident ČNK ICOMOS, jehož mimořádné zkušenosti a odborný kredit hrají stále významnou roli i na mezinárodním poli.

Číst dále > Blahopřání k životnímu jubileu pana...